PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117981}

Che. Boliwia

Che: Part Two
5,9 3 293
oceny
5,9 10 1 3293
Che. Boliwia
powrót do forum filmu Che. Boliwia

DOBRY FILM

ocenił(a) film na 10

Podobał mi się. Pokazuje, że partyzantka to nie jedynie zabawa w kowbojów - zasadzki, pościgi za wrogiem i ucieczka, ale również surowe życie pędzone w brudzie, głodzie i nędzy. Pierwsza polowa filmu jednak, jak dla mnie mogłaby mieć nieco więcej dynamiki, troszkę się wlecze. Nie mnie oceniać czy Che był postacią negatywną, czy pozytywną, ale widać, ze twórcy filmu chyba jednak odczuwają dla niego sympatię. Nie ma w tym filmie niczego, co stawiałoby go w negatywnym świetle. Jest rewolucjonistą z krwi i kości, który wygodne życie na Kubie porzuca w imię rozprzestrzeniania rewolucji.

ocenił(a) film na 7
Pietka20

realistyczny, niestety trudno oprzeć się wrażeniu pewnego pominięcia - że ci rewolucjoniści nie wykonywali wyroków śmierci. pokazuje film tragedię tych ludzi, ale zapomina, ile krzywdy wyrządzili innym.
film zresztą obfituje w brak podsumowań, rozliczeń z ideą, pozostawia to samemu widzowi. nie niesie okreslonego przesłania, komentarza, pozostawia to widzowi. czy tak powinno byc? jest to pewien rodzaj filmowania, szczególnie wobec drażliwych politycznie tematów.

ocenił(a) film na 10
kapral11

Wydaje mi się, że tak też może być, ale czy powinno? Osobiście nie mam nic przeciwko. O Che i jego rewolucji powiedziano już tyle, że każdy może sobie to ocenić na własny rachunek.

ocenił(a) film na 7
Pietka20

Powiedziano wiele lecz filmy Soderbergha zbytnio wybielają postać Che - przecież oglądając na YT jego wypowiedzi czy chociażby zdjęcia widać w jego oczach szaleństwo, okrucieństwo. Bencio del Toro zagrał dobrze postać Guevary lecz jego postać w filmie to obraz człowieka o o gołębim sercu, który nie chce niczyjej krzywdy, ale walczy tylko w imię rewolucji - a przecież jak wiadomo tak nie było, tak znane są wszak jego obozy koncentracyjne, morderstwa dzieci, współudział w morderstwie setek osób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones