PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117981}

Che. Boliwia

Che: Part Two
5,9 3 293
oceny
5,9 10 1 3293
Che. Boliwia
powrót do forum filmu Che. Boliwia

Szczerze? Oglądając ten film w d*pie miałem czy Che błagał przed śmiercią o litość, zwisało mi czy był strasznym mordercą, itd. - Wiem, zdaję sobie z tego sprawę, że jest to, łagodnie ujmując, dwuznaczna postać (albo wersja dla sfrustrowanych - okrutny morderca, blablabla).
Ale tak właściwie - to co mnie to obchodzi? Nawet jeśli twórcy filmu uzurpują sobie prawo do opowiadania PRAWDZIWEJ historii - to chyba każdy z nas posiada mózg, żeby móc dowiedzieć się więcej...
Che Guevara z filmu jest dla mnie przede wszystkim SYMBOLEM. Walki o wolność, walki z niesprawiedliwością społeczną. I ten symbol mi się podoba od kiedy byłem 13-letnim gówniarzem zafascynowanym skrajną lewicą i socjalizmem, do teraz - kiedy mam już 20 na karku i zdaję sobie sprawę z tego, że to tak różowo nie wygląda.
A del Toro rozpieprzył system tą rolą i co do tego mam nadzieję nikt wątpliwości nie ma.

ocenił(a) film na 6
rocknrollsuicide

Polecam film Dzienniki motocyklowe". Film o młodości Che i pokazujący,co skłoniło Che do tego,że wybrał taką a nie inną drogę (przyszłość). Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
rocknrollsuicide

Socjalizm wygląda ładnie tylko na papierze.

Bodzepor

Albo w Szwecji :D

ocenił(a) film na 5
rocknrollsuicide

Szwecja to socjaldemokracja - oni mają bardziej kapitalistyczne podejście do zakładania firm i przepływu kapitału, niż kraje, które nazywają się kapitalistycznymi. Socjalizm się trzyma dzięki bardzo wysokim podatkom, na które ludzie się bardzo nie burzą, bo zarabiają mimo wszystko tyle, że da się żyć. A Szwedzi dodatkowo są pracowici i uczciwi.
Ich problem jest taki, że zaczynają masowo wpuszczać arabów, którzy na południu już zaczynają dominować w niektórych rejonach, a to dopiero początek procesu, który znamy z Francji - mają masę dzieci i w większości liczą tylko na zasiłki.
I to niestety doprowadzi ich w końcu do upadku.

rocknrollsuicide

Dostał złotą plame

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones