PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031941}

Gad

Reptile
6,7 26 683
oceny
6,7 10 1 26683
6,8 17
ocen krytyków
Gad
powrót do forum filmu Gad

Pozytywne zaskoczenie

ocenił(a) film na 5

Klasyczny, trzymający w napięciu kryminał. Gęsta atmosfera.

ocenił(a) film na 5
Dramat

Trochę wyskoczyłam z tym "klasycznym". Komentarz napisałam w trakcie oglądania, gdy byłam pewna, że zabił ten dozorca od czerwonej farby :)

użytkownik usunięty
Dramat

dziękujemy za spoiler, zdradz jeszcze kto zabił i spełnisz do końca swój obywatelski obowiązek

No dowal jeszcze tekst o murzynach i gejach jak w poprzednim wątku. Przecież film obejrzałeś przed wejściem na FilmWeb. Wielu współczesnych widzów (małolatów) i tak filmy ogląda na przewijaniu, nie interesuje ich fabuła, ani o co chodzi tylko jak Szybcy i wściekli strzelają i skaczą samochodami z wieżowca na wieżowiec. Oni i tak nie wiedzą o co w filmie chodziło i nie obchodzi ich to wcale. Teraz przecież do kina idzie się nażreć popkornu, świecić smartfonami i przeszkadzać oglądać innym. Podobno ich to odmóżdża chociaż widać że już mózgu brak.

użytkownik usunięty
adso41

Zajrzałem do komentarzy oceniając. Właściwie to rzeczywiście walka z wiatrakami. Widzisz różnica polega na tym że ja krytykuję pewną postawę - adresowanie wszystkiego do siebie i niezważanie na innych. Tak więc nie chodzi o to że obejrzałem film i spojler mnie nie dotyczy, ale o to że psujesz w ten sposób forum = przestrzeń publiczną i wtedy dotyczy to wszystkich użytkowników. No ale szczerze trzeba przyznać że to objaw a nie przyczyna wiec wysyp spojlerów (lub brak ich oznaczeń) jest efektem jakichś zmian i juz za późno żeby z tym walczyć. Tak więc wszystko cofam i tak już bardziej korzystam z imdb niz Filw. Miłego dnia.

ocenił(a) film na 5

Nie wiesz, co to jest spojler, prawda?

użytkownik usunięty
Dramat

g. prawda. Spojler to takie coś z tyłu samochodu po tuningu.eot

ocenił(a) film na 5

Ale my mówimy o filmach. Spojler to ujawnienie takiego szczegółu filmu, który rujnuje wysiłek jego twórców (przyjemność oglądania). Najczęściej/potocznie za spojler uważa się ujawnienie zakończenia lub plot twistu. Powstaje pytanie, czy twórcy istotnie chcieli na początku wywrzeć wrażenie, że opowiadają typową historię o seryjnym mordercy.

ocenił(a) film na 8
Dramat

Ty. A ty wieszw ogóle, że Cyrano pił do ciebie z tym spoilerem? (pić do kogoś.. nie wiem czy zrozumiesz zwrot).. Innymi słowy, użytkownik zavzął pisać o spojlerowaniu, bo ZASPOJLEROWAŁAŚ w drugim komentarzu: ujawniłaś istotny szczegół fabuły nie bacząc na fakt, że na Forum mnóstwo czytających nie widziało jeszcze filmu! Czaisz, kobieto?
Właśnie przez takie 'kwiatki' boję się wchodzić na forum przed oglądaniem filmu. Imdb faktycznie bezpieczniejsze.

ocenił(a) film na 6
Dramat

nie wysilaj się na opisywanie terminów, to co napisałaś wcześniej to spojler, po prostu.

ocenił(a) film na 5
moje_konta2014

Nie. Spojlerem byłoby napisanie kto zabił i dlaczego.

ocenił(a) film na 6
Dramat

Potencjalnie ktoś oglądając film również mógł w jego trakcie rozważać udział postaci, o której wspomniałaś, w dalszej fabule filmu. Jeśli jednak wejdzie na forum, zobaczyć opinie przed seansem (sam często tak robię) to natknie się na Twój wspaniały komentarz i już będzie wiedział, że to nie tylko nie ta postać, ale również dowie się o jej istnieniu. Idąc Twoim tokiem rozumowania, równie dobrze, możesz od razu wymienić wszystkie postaci, które "nie zabiły"i to nie będzie spojler.

ocenił(a) film na 5
moje_konta2014

Racja. Przepraszam.

ocenił(a) film na 5
moje_konta2014

Dozorca pojawia się przez 10 sekund i jest to mylny trop, więc jaki to spojler.

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 7
moje_konta2014

Całuski dla Areczka :*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones