PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798926}

Ucieczka z Dannemory

Escape at Dannemora
7,6 10 879
ocen
7,6 10 1 10879
7,6 8
ocen krytyków
Ucieczka z Dannemory
powrót do forum serialu Ucieczka z Dannemory

Richard na początku serialu sprawia wrażenie łebskiego i inteligentnego gościa. Stoi wysoko w więziennej hierarchii, sprawnie manipuluje współosadzonymi i personelem zakładu karnego. To on dostrzega korytarz za celami i wpada na pomysł że można nim uciec, realizuje też plan przemytu narzędzi do więzienia. Kiedy David popada w zwątpienie, Richard podnosi go na duchu i skłania go do dalszej pracy, więc o brak motywacji też nie można go posądzić.
Jednak w końcowej fazie ucieczki, kiedy zbiegowie ruszają w góry Richard dostaje małpiego rozumu. Zupełnie nie słucha zaleceń Davida(pije wodę ze strumyka, nie sprząta odchodów w toalecie, alkoholizuje się, bałagani i hałasuje, chce koniecznie zdobyć samochód). Gdyby te nieracjonalne zachowanie myślę że spokojnie udałoby im się uciec do Kanady(w końcowej scenie w szpitalu Tilly Mitchell mówi do Davida ze gdyby podróżował bez Richarda to zdążyłby zbiec).

Vas_ist_das

Tilly Mitchell mu chyba nic nie mówiła, tylko babka która go przesłuchiwała :)
A co do tematu, to ludzie różnie się odnajdują w różnych sytuacjach. Richard spędził w wiezieniu wiele lat, czuł się tam pewnie, znał ludzi, znał swoją pozycję. Nie trudno być w takich warunkach pewnym siebie i na spokojnie planować.
Podczas ucieczki znalazł się na wolności po raz pierwszy od wielu lat, plan z Tilly nie wypalił, trzeba było myśleć i działać szybko na obcym terenie. Dodaj do tego alkohol z którym musiał mieć problem przed odsiadką i nagle otrzymał do niego dostęp. Poza tym akcja wymagała wysiłku fizycznego i znoszenia dzikich warunków, Richard natomiast już w więzieniu nie wyrywał się zbytnio do pomocy w torowaniu drogi ucieczki, całą robotę fizyczną odwalał David. Taki tam trochę strateg, trochę marzyciel... A w praktyce wyszło jak wyszło :)

ocenił(a) serial na 8
AggieZ

Dokładnie tak jak mówisz. Sytuacja go przerosła i zaczął świrować. Jedyny plan z Tilly szlag trafił i chłop się pogubił.

ocenił(a) serial na 8
Vas_ist_das

Król szczurów. Klasyka gatunku. Był kimś w więzieniu A zupełnie nie umiał żyć poza celą. Plan się nie powiódł i już panika.

ocenił(a) serial na 9
Vas_ist_das

Zupełnie inaczej zachowywał się w więzieniu i poza nim. W odcinku z retrospekcjami było widać jak zachowywał się wcześniej. Po ucieczce i jak zaczął pić to wrócił dawny Matt.

ocenił(a) serial na 8
Vas_ist_das

On dla mnie praktycznie popełnił samobójstwo. Nie uciekał wcześniej, nie podniósł rąk do góry, wyglądało, jakby chciał być zabity.

Vas_ist_das

Zgadzam się. Zastanawia mnie tylko dlaczego do chwili ucieczki szło im znakomicie, a później tylko David myślał rozsądnie. Przedstawienie jak młodszy z osadzonych bez żadnych problemów każdego dnia przechodzi do kanałów. Ok, można wyjaśnić to w taki sposób, że nie było żadnych zabezpieczeń i nie było powodów aby ktoś tam schodził bo było lato. Natomiast dziwi mnie to, że nie wymyślili planu B, co by było gdyby właśnie Tilly się nie pojawiła. Zwłaszcza, że kilka godzin przed ucieczką była zdenerwowana i miała wątpliwości. Richard zginął na własne życzenie, był dla Davida tykającą bombą, jednak sposób w jakich złapali Sweata, lekko rozczarowuje. Być może to opóźnienie spowodowane zachowaniem Matta miało jakiś wpływ na całą sytuację, ale i tak złapany przez jednego policjanta (nie wiem czy tak było na faktach) mnie nie przekonuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones